خرید و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد

خرید و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد

خرید و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد

در این مطلب ار وب سایت فیدارپایا برای شما عزیزان در خصوص خرید تیرچه کرومیت استاندارد و قیمت تیرچه کرومیت صحبت کرده ایم، برای مشاوره می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید.

تیرچه کرومیت :

این تیرچه یک نوع سقف از پیش ساخته شبیه به تیرچه بلوک می باشد، .هنگام ساختن سقف تیرچه بلوک از تیرچه فولاد ترکیب با بتن استفاده می شود. تیرچه کرومیت یک نوع تیرچه پیش ساخته فلزی است.این تیرچه تاحدودی شبیه تیرچه سفالی فندولی و بتنی است ولی تفاوت هایی هم دارد . در بال زیرین یا تحتانی  تیرچه کرومیت از ورق فولادی 3 یا 4 میل و در بال فوقانی آن از نبشی استفاده می شود. این سقف ها نیازی به شمع بندی ندارند زیرا خودشان می توانند وزن خود و دیگر متعلقات را تحمل کنند.

خرید تیرچه کرومیت استاندارد:

در سال 1356 با توجه به آیین نامه های AISC,ACI,DJI   تیرچه فلزی استاندارد توسط جامعه مهندسی طراحی شد. دو سال بعد سازمان پژوهشی ایران از این طرح حمایت کرد و دانشگاه پلی تکنیک تهران آزمایش هایی را انجام داد. در اخر با تاییدیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن یا BHRC  وارد بازار شد. در سال 1362 در اداره ثبت علایم و اختراعات و مالکیت صنعتی ثبت گردید. در بازار به نام تیرچه کرومیت یا تیرچه فلزی معروف است. به واسطه کمیسیون استاندارد 12977 این نام به صورت رسمی مصطلح شد.

"خرید تیرچه کرومیت

محاسبه قیمت تیرچه کرومیت

برای دریافت قیمت کرومیت و قیمت تیرچه کرومیت با کارشناسان بخش فروش گروه عمرانی فیدار پایا تماس حاصل فرمائید.

قسمت های اصلی تیرچه کرومیت:

 1. بال فوقانی
 2. بال تحتانی
 3. اعضا قطری

بال فوقانی:

بال فوقانی از نبشی و تسمه تشکیل شده است. بال فوقانی داخل بتن پوششی قرار می گیرد. بال فوقانی وزن مرده سقف در زمان بتن ریزی و قبل از به دست اوردن مقاومت پوششی  را تحمل می کند. هم چنین بال فوقانی وزن تیرچه کرومیت هنگام حمل و نقل را تحمل  می کند.

ادامه مطلب تیرچه کرومیت و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد را مطالعه می کنید.

بال تحتانی:

بال تحتانی از ورق های برش خورده ساخته می شود. بال تحتانی در واقع عضو کششی خرپاست. منظور این است که بارهایی که در سه مرحله بارگذاری وارد می شود را تحمل می کند.

اعضا قطری:

از میلگرد برای اعضا قطری استفاده می شود. اعضا قطری در واقع عضو مورب خرپاست. در سه مرحله بارگزاری با کمک اعضای کششی و فشاری، قدرت و ایستایی لازم برای تحمل بارهایی که وارد می شود را برعهده دارد.

نحوه ساخت تیرچه کرومیت

اجزای سقف تیرچه کرومیت یا فولاد با جان باز:

 1. بتن پوششی در جا
 2. کلاف عرضی
 3. میلگرد افت حرارت
 4. بلوک
 5. تیرچه فولادی با جان باز

برای دریافت قیمت تمام شده سقف تیرچه کرومیت تماس بگیرید.

بتن پوششی در جا:

بعد از جاگذاری بلوک ها و تیرچه ها در محل تکیه گاه بتن پوششی، بتن ریزی می گردد.در نهایت با کمک تیرچه فولادی با جان باز باری را که به سقف وارد می شود کنترل و تحمل می کند.

کلاف عرضی:

کلاف عرضی از دو میلگرد تشکیل شده است که هر کدام قطر حداقل 12 میلی متری را دارند. استفاده از کلاف عرضی ضروری و لازم است.یک میلگرد برای بال فوقانی و یک میلگرد  روی بال تحتانی به صورت قایم بر تیرچه ها جوش می خورد.دقت شود نقاط انتهایی کلاف عرضی چه در بالا چه در پایین نقطه برخورد با تیر فرعی مهار شوند.اگر دهانه از 5.5 متر کوچکتر باشد یک کلاف عرضی کفایت می کند اما در صورتی که نیاز باشد از تعداد کلاف عرضی بیشتری استفاده شود، بایستی دو کلاف عرضی مجاور از دو و نیم متر بیشتر نباشد.

ادامه مطلب خرید تیرچه کرومیت و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد را مطالعه می کنید.

میلگرد افت حرارت:

جهت مقابله کردن با تنش های تغییرات دمایی، در قسمت بالایی سقف،  میلگردهای افت و حرارت در جهت قایم بر تیرچه ها نصب می شوند.

بلوک:

از بلوک ها به عنوان قالب زیرین بتن پوششی درجا ، برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می شود.

ادامه مطلب خرید تیرچه کرومیت و قیمت تیرچه کرومیت استاندارد را مطالعه می کنید.

تیرچه فولادی با جان باز:

تیرچه فولادی های با جان باز به صورت پیش ساخته هستند. شیوه اجرا شدن انها به صورت خرپاهای ویژه دو سر ساده است. این تیرچه ها در 3 مرحله بارگزاری می شوند.

 1. مرحله باربری
 2. هنگام اجرای سقف و قبل از بتن ریزی
 3. بعد از بتن ریزی

مزیت تیرچه کرومیت:

مزیت تیرچه کرومیت نسبت به تیرچه های پیش ساخته دیگر در ادامه شرح داده شده است.

 1. نداشتن نیاز به جک
 2. بتن ریزی همزمان چند سقف:
 3. سرعت زیاد در اجرای سقف ها
 4. آسان شدن اجرای داکت ها:
 5. کم شدن مصرف بتن

نداشتن نیاز به جک:

در زمان تولید تیرچه ها خیز منفی به آن داده می شود. تیرچه کرومیت ها ایستا هستند به همین دلیل در زیر سقف نیازی به شمع بندی ندارند. در حالیکه در تیرچه بلوک های سنتی هنگامی که بتن ریزی سقف ها انجام می شود، نیروی وارد شده به سقف در حال بتن ریزی به سقف پایین منتقل می شود. در بعضی موارد دیده شده است که اگر بتن سقف طبقه پایین خشک نشده باشد ، سقف طبقه پایین هنگام بتن ریزی سقفی ریخته شده است.

بتن ریزی همزمان چند سقف:

تیرچه کرومیت خود ایستا هستند و نیازی به شمع بندی ندارند. از این رو می توان در یک مرحله چند سقف را بتن ریزی کرد. این کار باعث می شود هزینه های کسر بتن و ترانسفر تراک های حمل بتن حذف شود.

سرعت زیاد در اجرای سقف ها:

تیرچه کرومیت ها سبک هستند و امکان انجام کار هم زمان برای چند سقف را دارند.اگر از بلوک یونولیت سقفی به جای بلوک سیمانی استفاده شود، سرعت اجرا بیشتر می شود و این یک مزیت محسوب می شود.

فاصله تیرچه کرومیت :

آسان شدن اجرای داکت ها

این تیرچه ها فاصله اکس به اکس دارند. فاصله تیرچه کرومیت حدود 70 سانتی متر است. این فاصله سبب می شود هنگام عبور لوله های تاسیساتی و کانال ها نیاز نباشد تیرچه قطع شود.

کم شدن مصرف بتن:

با استفاده کردن از تیرچه کرومیت به علت فاصله دار بودن قرارگیری این تیرچه ها در مصرف بتن 25%الی 30%  صرفه جویی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *